| Werkzame personen | Groothandel in dranken, geen zuivel | Groothandel in voeding algemeen | Aandeel eerste branche |
|---|---|---|---|
| 1 persoon | 1.680 | 1.340 | 67,6% |
| 2 personen | 445 | 290 | 17,9% |
| 3–4 personen | 165 | 155 | 6,6% |
| 5–9 personen | 95 | 130 | 3,8% |
| 10–19 personen | 40 | 70 | 1,6% |
| 20–49 personen | 40 | 50 | 1,6% |
| 50–99 personen | 10 | 15 | 0,4% |
| 100+ personen | 10 | 20 | 0,4% |
Bron CBS, StatLine 81589NED, SBI 2008. Een Nederlands bedrijf kan meerdere vestigingen omvatten. Percentages en grenzen zijn benaderingen op afgeronde aantallen. Januari 2024 is definitief, 2025 nader voorlopig en 2026 voorlopig. De vergelijkingsbranches zijn niet opgeteld.
Hoe herkenbaar is een kleine ploeg in groothandel in dranken, geen zuivel?
Van de 2.485 bedrijven vielen er 445 in de groep met twee personen en 165 in die met drie of vier. Samen geeft dat ongeveer 24,5% van de bedrijventelling. Voor groothandel in voeding algemeen komt dezelfde optelling op 445 van de 2.075 uit, of 21,4%. Het verschil vertelt je in welke groep een kleine ploeg vaker voorkomt. Je hebt nog een afzonderlijk rooster nodig om te weten hoeveel mensen op hetzelfde moment aan een betaalde bestelling werken.
Neem dezelfde bedrijfsgrootte mee naar de tweede afspraak
De twee grootste categorieën binnen groothandel in dranken, geen zuivel waren bedrijven met één werkzame persoon en met twee werkzame personen. Hun aantallen waren 1.680 en 445. Bij groothandel in voeding algemeen stond één werkzame persoon bovenaan met 1.340 bedrijven. Wil je weten of een aanpak overdraagbaar is, vraag dan om een gesprek met iemand die een vergelijkbaar aantal werkplekken draagt. Laat de ander inkopen, adviseren en overdragen langs één opdracht uitleggen en bepaal wie voor een artikel dat retour komt bereikbaar blijft.
Welke vergelijkingsbranche ligt het dichtst bij groothandel in dranken, geen zuivel?
De vergelijking draait om de maatstaf ‘aandeel van bedrijven met twee tot en met vier werkzame personen’. Hiervoor staan 6 activiteiten uit hoofdtak 46 naast elkaar. Het laagste resultaat komt voor rekening van groothandel in overige voeding (19,6%), het hoogste voor groothandel in dranken, geen zuivel (24,5%). Groothandel in dranken, geen zuivel ligt met 24,5% aan de bovenkant van deze vergelijking. De meest nabije uitkomst is 21,4% bij groothandel in voeding algemeen. Ook qua omvang ligt groothandel in voeding algemeen het dichtst bij groothandel in dranken, geen zuivel, met 2.075 tegenover 2.485 bedrijven. Daarmee vallen twee selectiecriteria hier samen.
Wat veranderde er tussen januari 2020 en januari 2022?
Binnen de geselecteerde januarimetingen lag de sterkste verschuiving per jaar voor SBI 4634 tussen januari 2020 en januari 2022. De uitkomst ging van 26,1% naar 28,3%. Over 2 jaar is het verschil +2,2 procentpunt, of gemiddeld +1,1 procentpunt per jaar. Bij groothandel in voeding algemeen ging dezelfde maatstaf over die twee peildata van 21,8% naar 21,6%. De subgroep en het totaal bewogen tussen oktober 2025 en oktober 2026 in tegengestelde richting. In de subgroep gaat het om -35 en in de complete CBS-categorie om +5 bedrijven.
Wanneer groothandel in dranken, geen zuivel zelf weinig referenties van passende omvang oplevert, is groothandel in voeding algemeen een tweede richting om te onderzoeken. Beschrijf tegenover de adviseur het concrete werk aan een betaalde bestelling. Een begroting die is ontleend aan groothandel in voeding algemeen verdient vooral uitleg over de omvang van de ploeg, de beschikbaarheid tijdens een artikel dat retour komt en de uren die de eigenaar zelf maakt.




